Christelijk Gemengd Koor Immanuël

Beste lezer,

U vraagt zich misschien af waarom dit artikel in de kerkbode. Dat begrijpen wij heel goed en we leggen het graag aan u uit. Binnen ons koor merken we dat er een tekort is aan tenoren en bassen. Daarom zijn wij op zoek naar enthousiaste nieuwe zangers die deze partijen willen versterken. We nodigen u van harte uit om dit artikel rustig door te lezen – wie weet spreekt het u aan! Graag stellen wij ons eerst aan u voor.

Immanuël – “God met ons”

Onder deze mooie en betekenisvolle naam zingen wij als Christelijk Gemengd Koor Immanuël. In april 1993 werd ons koor opgericht met ongeveer 50 leden. In de afgelopen ruim 30 jaar zijn we niet alleen gegroeid in aantal, maar zeker ook in kwaliteit en beleving. Hoewel ons koor ooit meer dan 100 leden telde, is dit aantal door de jaren heen wat afgenomen, onder andere door corona. Toch vormen wij vandaag de dag nog steeds een warme en betrokken groep van zo’n 78 enthousiaste zangers, die met toewijding en plezier samen muziek maken.

Onder de inspirerende leiding van onze dirigent Peter Burger, die al meer dan 20 jaar aan ons koor verbonden is, heeft Immanuël zich ontwikkeld tot een koor met een eigen, herkenbare en aansprekende klank.Wij geven concerten op verschillende plaatsen in het land en hebben al vele mooie “thuisconcerten” mogen verzorgen in de prachtige Oude Jeroenskerk in Noordwijk, vaak samen met bekende musici. Daarnaast treden wij regelmatig op met onze bevriende koren Adoramus uit Hazerswoude en IKK uit Langerak.

Onze belangrijkste missie is het uitdragen van het Evangelie door middel van zang en muziek. Ons repertoire bestaat onder andere uit psalmen (en bewerkingen daarvan), oratoria en geestelijke liederen. Op dit moment zijn wij in het bijzonder op zoek naar mannenstemmen. Om de balans en klankkleur binnen het koor mooi in evenwicht te houden, zijn tenoren en bassen van grote waarde. Uiteraard zijn vrouwen ook van harte welkom. Daarom nodigen wij u van harte uit om eens met ons mee te zingen.

Of u nu veel ervaring heeft of gewoon graag zingt: u bent meer dan welkom. Onze repetities vinden plaats op vrijdagavond in een gezellige en ontspannen sfeer in Het Anker in Katwijk aan de Voorstraat. U kunt geheel vrijblijvend een paar keer meezingen om kennis te maken en de sfeer te proeven. Wij hopen u binnenkort persoonlijk te mogen verwelkomen!

Voor meer informatie of om u aan te melden, kunt u altijd contact met ons opnemen. We vertellen u graag meer over ons koor. Neem ook gerust een kijkje op onze website of Facebookpagina. Via onze website www.Immanuel-katwijk.nl vindt u bovendien een aantal mooie video-opnames van ons koor op YouTube.

Vriendelijke groet,
Marjan de Jong, 1e voorzitter, Hugo van der Plas, 2e voorzitter.